PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800862}

Forest of Piano

Piano no Mori
7,5 321
ocen
7,5 10 1 321
Forest of Piano
powrót do forum serialu Forest of Piano

Dla polaka pozycja obowiązkowa. Wielokrotnie mnie wzruszał, a smaczków polskich co niemiara. Nawet w Gazecie jest czcionka polskiej Gazety (wyborczej) :).
DLa kogoś kto nie lubi muzyki klasycznej może być jej przesyt, ale sposób jak mówią podczas grania powoduje, że człowiek się nie nudzi. Obejrzałem 2 sezony w 2 dni. Lepiej rozłożyć to na więcej czasu, ale mi to nie przeszkadzało. Lubię muzykę klasyczną w drobnym stopniu, ale film połknąłem :)

piotr_pastuszka

Tak! Mnóstwo polskich smaczków, ale też znakomicie odwzorowana gra na fortepianie (tzn. ręce pianistów poruszają się jak prawdziwe i naciskają właściwe klawisze, we właściwych momentach).
Jestem pianistką, śledzę konkurs chopinowski od lat, cieszę się ogromnie, że powstał taki serial, tak pięknie pokazujący wewnętrzne rozterki, zmagania uczestników, jak również sam konkurs od kuchni. Nawet kulisy Filharmonii Narodowej, wraz z toaletami są wiernie odwzorowane :)
Przez cały serial słuchamy fragmentów mistrzowskich interpretacji utworów (głównie Chopina), a różnice między nimi są obrazowo wytłumaczone. To też wspaniała nauka słuchania muzyki klasycznej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones